مشکل ثبت‌نام در آزمون آیلتس حل شد

  • تاریخ
  • دسته
    اخبار

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه نشست خبری برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال 1402 که در سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، در خصوص آخرین تصمیمات برگزاری آزمون آیلتس توضیحاتی داد و گفت: این آزمون یک سری مشکلاتی در کشور داشت و به همین دلیل تعلیق شد تا این مشکلات رفع شود. در واقع وجود این مشکلات به هیچ عنوان برای کشور ما خوب نبود و ما برای رفع آن جلساتی را با طرف خارجی خود داشتیم و خوشبختانه تا حدود زیادی این مشکلات برطرف می‌شود و طرف خارجی نظرات تخصصی و امنیتی برگزاری آزمون را پذیرفته‌اند.

اینکه عنوان می‌شود آزمون آیلتس به دلیل جلوگیری از برخی مهاجرت‌ها لغو شد کاملا شایعه است. ما اصلا کاری نداریم و اصلا سوال نمی‌پرسیم که داوطلبان با چه هدفی در این آزمون شرکت می‌کنند. ضمن اینکه اغلب متقاضیان این آزمون دانشجویان دکتری هستند و ترجیح می‌دهند که در یک آزمون استاندارد حضور داشته باشند. بنابراین هیچ سیاستی در تعلیق این آزمون وجود نداشت. فقط بحث نوع برگزاری و تامین سلامت آزمون مطرح بود.

پورعباس در پایان با بیان اینکه اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آزمون آیلتس قبل از پایان سال اعلام خواهد شد، گفت: ثبت نام‌های این آزمون انجام شده است اما ثبت‌ نام‌های جدید برای شرکت در این آزمون بعد از ماه مبارک رمضان در سال آینده شروع خواهد شد بنابراین تعلیق برگزاری آزمون کاملا موقتی بود، نگرانی‌های جدید در این زمینه وجود ندارد.